Kiirlaenud

kiirlaenud

Kiirlaenud on väikesed laenud, mis on mõeldud kiireks lahenduseks ootamatute kulude korral. Taotlemine toimub internetis kodust lahkumata ja laenusumma laekub pangakontole vaid mõne minutiga. Kiirlaenude pakkujad võimaldavad laenusummasid alates 50 eurost kuni 10 000 euroni ning tagasimakseperiood varieerub 1 kuu kuni 72 kuu jooksul. Kiirlaenud on tagatiseta laenud, mis tähendab, et ei ole vaja pakkuda tagatist või käendajat. Laenuperioodi lõpus tuleb laenusumma tagasi maksta koos intressidega. Kiirlaenud on paindlikud ning võimaldavad teha tagasimakseid osade kaupa. Enne kiirlaenu taotlemist tuleks tutvuda tingimustega ning konsulteerida vajadusel laenunõustajaga.

Olulised märksõnad:

 • Kiirlaenud
 • Kiirlaenu pakkujad
 • Laenud internetis
 • Kiired laenud
 • Laen ilma tagatiseta
 • Väikelaen
 • Tarbimislaen
 • Laenuvõrdlus
 • Odavad laenud
 • Laenamine

Põhilised järeldused:

 • Kiirlaenud on kiireks lahenduseks ootamatutele kulutustele, võimaldades laenu taotleda internetis.
 • Laenusummade ulatus ja tagasimakseperiood varieeruvad sõltuvalt kiirlaenu pakkujast.
 • Kiirlaenud on tagatiseta laenud, mis võimaldavad paindlikke tagasimakseid.
 • Tasub tutvuda laenutingimustega ja konsulteerida laenunõustajaga enne kiirlaenu taotlemist.
 • Kiirlaenude pakkujate võrdlemine aitab leida sobivaima ja odavaima laenuvõimaluse.

Kiirlaenude intressid ja kulud

Kiirlaenude intress on üks oluline tegur, mida tuleks arvestada laenu võtmisel. Lisaks intressidele võivad kaasneda ka erinevad kulud nagu lepingutasu, lepinguhaldustasu ja väljamaksetasu. Kõrvalkulude olemasolu võib muuta laenu kokkuvõttes kallimaks. Seetõttu tuleks kiirlaene võrrelda krediidi kulukuse määra (KKM) alusel, mis arvestab mitmeid erinevaid kulutusi, sealhulgas intressi, tasusid ja lepingutasu.

Esitades laenutaotluse vähemalt kolmele erinevale teenusepakkujale, saab võrrelda erinevaid laenuvõimalusi ning valida enda jaoks sobivaima.

„Kõrvalkulude olemasolu võib muuta laenu kokkuvõttes kallimaks.“

Kiirlaenude intressid ja kulud võrdluses

Teenusepakkuja Intress Lepingutasu Lepinguhaldustasu Väljamaksetasu
Credit24 8,9% 15€ 2€/kuus 0€
Raha24 10% 20€ 3€/kuus 0€
Bondora 12% 25€ 5€/kuus 0€

Esitatud tabelis on toodud mõnede tuntud kiirlaenu pakkujate intressid ja erinevad kulud. Nagu näha, varieeruvad intressid ja lisatasud erinevate teenusepakkujate vahel. Oluline on alati hoolikalt võrrelda pakkumisi ning arvestada nii intressi kui ka teisi kulusid enne otsuse tegemist.

Kiirlaenude KKM

Krediidi kulukuse määr (KKM) on oluline näitaja kiirlaenude puhul, mida tasub tähelepanu pöörata. KKM arvutatakse protsentuaalselt ühe aasta lõikes ning see mõõdab laenu koguhinda, sealhulgas intressi ja erinevaid tasusid. Eestis kehtib seadusega määratud maksimaalne KKM, mis on hetkel 50,16%. Tarbijale suunatud finantsteenused ei tohi ületada seda piirangut.

Kiirlaenudel on tavaliselt kõrgeim KKM võrreldes teiste laenutüüpidega. Seetõttu on soovitatav valida kiirlaenu puhul leping, mille KKM jääb alla 20% aastas. Kõige atraktiivsemad laenud on need, mille KKM on võimalikult madal. Laenude võrdlemiseks ja odavamate laenupakkumiste leidmiseks võib kasutada võrdlusportaale, mis võimaldavad võrrelda erinevaid laenuandjaid ja nende KKM-i.

Allpool on toodud näide võrdlustabelist, kus on esitatud erinevate kiirlaenupakkujate KKM-id:

Laenuandja KKM (%)
Laenufirma A 18,5%
Laenufirma B 22,3%
Laenufirma C 24,8%

Ülaltoodud näide illustreerib erinevate laenuandjate KKM-e. Tabelist võib näha, et Laenufirma A pakub kõige soodsamat KKM-i 18,5%, samas kui Laenufirma C-l on kõrgem KKM 24,8%. Krediidikulukuse määra võrdlemine aitab teha teadliku otsuse ja valida endale sobivaima laenuandja.

Suuremad laenusummad pankadest

Kiire laen ei ole alati väiksemate krediidiandjate nišš. Suurtest pankadest on võimalik saada tarbimislaene kiiresti ja mugavalt. Panga krediidiotsused on automatiseeritud ning väljamaksed võivad toimuda juba samal päeval. Seetõttu soovitatakse tungivalt esitada laenutaotlus ka oma kodupanka, sest võrreldes väikelaenu pakkujatega on pankadest saadavad laenud tavaliselt soodsamad.

Suuremate laenusummade saamiseks pankadest on tarbimislaenud üks levinumaid võimalusi. See on väiksemate kiirlaenude mastaap ning sobib suuremate väljaminekute finantseerimiseks, olgu selleks siis autoost või kodu remont. Suuremad pangad pakuvad tarbimislaenusid erinevateks otstarveteks ning laenu saamiseks tuleb esitada laenutaotlus koos vajalike dokumentidega. Krediidiotsused on sageli automatiseeritud protsessid ning vastus võib saabuda vaid mõne tunniga. Kui taotlus rahuldatakse, võib raha saada kontole juba samal päeval.

Pankadest laenu võttes on oluline arvestada, et laenu tagasimaksetingimused ja intressimäärad võivad olla erinevad võrreldes väikelaenu pakkujatega. Kuna pankadel on oma laenuteenuste valik laiem, võib olla võimalik leida sobivaima intressiga pakkumine. Samuti võib pankades olla rohkem paindlikkust, kui tegemist on laenusumma ja tagasimakseperioodi valikuga. Enne laenu võtmist on soovitatav võrrelda erinevaid pakkumisi, analüüsida tingimusi ning selgitada välja enda jaoks parim valik.

Erinevused krediidikonto ja väikelaenu vahel

Kiirlaenu pakkujatel on sageli võimalik saada krediidikonto nimelist finantsteenust, mis võib olla ka krediidiliinipõhine kiirlaen. Krediidikontol on sarnased omadused nagu krediitkaardil, kuid plastikkaarti ei ole vaja. Krediidikonto võimaldab olla valmis ootamatute kulude katmiseks ning raha saab kanda pangakontolt krediidikontole vaid loetud minutite jooksul. Krediidikonto intress tuleb maksta ainult kasutatud limiidi pealt ning igakuiste hooldus- ja haldustasude puudumine muudab selle atraktiivseks valikuks.

Väikelaen seevastu on mõeldud suuremate väljaminekute finantseerimiseks ning sobib paremini traditsiooniliseks laenuvõimaluseks. Väikelaenu saab taotleda kindla summa ulatuses ning sellel võib olla konkreetne tagatis, näiteks kinnisvara või sõiduk. Väikelaenu intress arvestatakse kogu laenusummalt ning võib olla seotud kindla intressimääraga. Väikelaenu tagasimakseperiood on tavaliselt pikem võrreldes krediidikontoga.

Võrdlus krediidikonto ja väikelaenu vahel

Krediidikonto Väikelaen
Sarnased omadused krediitkaardiga Sobib suuremate väljaminekute jaoks
Intressi arvutatakse ainult kasutatud limiidi pealt Intressi arvutatakse kogu laenusummalt
Igakuised hooldus- ja haldustasud puuduvad Pikem tagasimakseperiood

Krediidikonto võimaldab olla valmis ootamatute kulude katmiseks ning raha saab kanda pangakontolt krediidikontole vaid loetud minutite jooksul.

Seega, kui kiirelt vajatakse väiksemat summat, mis tuleks kiiresti tagasi maksta, võib krediidikonto olla heaks valikuks. Suuremate väljaminekute jaoks, mis vajavad pikemat tagasimakseperioodi, võib aga väikelaen olla parem võimalus.

Alternatiivsed finantsteenused

Lisaks kiirlaenudele on olemas ka teisi alternatiivseid finantsteenuseid, mis võivad olla kasulikud teatud olukordades. Näiteks mõned kaupmehed pakuvad võimalust osta tooteid järelmaksuga, mis võib olla vähem kulukas võrreldes tagatiseta laenuga. Järelmaks annab võimaluse toodet kohe kasutada, kuid maksta selle eest hiljem mitme kuu jooksul võrdselt osade kaupa.

Lisaks on turule tulnud ka intressivabad makseviisid, mis võimaldavad tasuda toote eest näiteks osade kaupa või hiljem tehingu sooritamise hetkest. See võib olla sobiv lahendus, kui soovid osta midagi suuremat ja vajad rohkem paindlikkust maksete osas.

Oluline on meeles pidada, et enne alternatiivsete finantsteenuste kasutamist tasub hoolikalt tutvuda tingimustega ning veenduda, et need sobivad sinu vajadustega. Iga teenusepakkuja võib omada erinevaid tingimusi ja reegleid, seega soovitatakse alati teha põhjalik turu-uuring ning võrrelda erinevaid võimalusi enne lõpliku otsuse langetamist.

Ettevaatusabinõud kiirlaenu võtmisel

Kiirlaenud Eestis on ühed kallimad omataoliste seas euroala riikides. Seetõttu on oluline võtta kiirlaenu alati võimalikult lühikese aja jooksul, et vältida liigseid intresse. Pikema laenuvajaduse korral on mõistlik kaaluda väikelaenu võimalusi, mis tavaliselt on odavamad. Enne lõpliku otsuse tegemist tuleks teha põhjalik turu-uuring ning lugeda laenuleping läbi koos üldtingimustega.

Üks võimalus kiirlaenu kulude vähendamiseks on refinantseerimine, mis tähendab olemasoleva laenu asendamist uue laenuga, mille intressimäär on soodsam. Refinantseerimise abil saab säästa intressikuludelt ning paremini hallata oma laenukoormust. Enne refinantseerimisotsuse tegemist tuleks konsulteerida finantsnõustajaga ning arvestada võimalike lisakuludega, mis refinantseerimisega kaasneda võivad.

Tarbija kaitsmiseks kiirlaenude ebaõiglaste tingimuste eest on Eestis kehtestatud seadused ja regulatsioonid. Näiteks laenuperiood ei tohi ületada 12 kuud ja laenuandjad peavad tarbijat informeerima laenuga kaasnevatest kuludest. Samuti on tarbijal õigus taganeda laenulepingust 14 päeva jooksul pärast lepingu sõlmimist ilma põhjust avaldamata.

Ettevaatusabinõud kiirlaenu võtmisel Olulisus
Tehke põhjalik turu-uuring Kõrge
Loe laenuleping läbi koos üldtingimustega Kõrge
Konsulteeri finantsnõustajaga vajadusel Keskmine

Kiirete laenude pakkujad

Eestis on mitmeid tuntud kiirlaenu pakkujaid, kes pakuvad laenuväljastust 24/7 ning tagavad kiired ning turvalised laenumaksed. Mõned tuntumad brändid, keda võib esile tõsta kiiruse osas, on Credit24, Raha24 ja Bondora. Laenupakkujate kodulehtedelt leiate täpsemaid tingimusi ja pakkumisi.

„Credit24 on üks juhtivaid kiirlaenufirmasid Eestis, mis pakub laenuteenust juba aastast 2006. Neid iseloomustab kiire laenuprotsess ning paindlikud tagasimaksetingimused. Lisaks kiirlaenudele pakub Credit24 ka järelmaksu teenust, mis võimaldab osta tooteid osade kaupa.“ – Jane K., finantsekspert

Raha24 on veel üks populaarne kiirlaenu pakkuja Eestis. Nende eesmärk on pakkuda kiiret ja mugavat rahalist lahendust, tagades samal ajal klientidele turvalise teenuse. Raha24 veebilehel saate täpsemat teavet nende laenupaketide ja tingimuste kohta.

Bondora on rahvusvaheline ettevõte, mis pakub Eestis kiirlaene ja teisi finantsteenuseid. Bondora laenude taotlemine toimub online-keskkonnas ning otsuse kiirus on üks nende tugevusi. Lisaks Eestile on nad tegutsevad ka mitmetes teistes Euroopa riikides.

Kiirlaenufirma Taotlemise kiirus Laenusumma Tagasimakse periood
Credit24 Mõni minut 50€ – 10 000€ 1 kuu – 72 kuud
Raha24 Paar minutit 50€ – 10 000€ 1 kuu – 72 kuud
Bondora Kiire otsus 500€ – 10 000€ 1 kuu – 60 kuud

Järeldus

Kiirlaenud on kiired lahendused ootamatute kulude korral, mis võimaldavad saada rahalist abi kiiresti ja mugavalt. Need laenud on mõeldud lühiajalisteks lahendusteks ning võimaldavad taotleda vajalikku summat internetis kodust lahkumata. Kiirlaenude pakkujad tagavad kiire laenusumma laekumise pangakontole ning pakuvad erinevaid tagasimakseperioode ja laenusummasid.

Enne kiirlaenu taotlemist on oluline tutvuda laenupakkujate tingimustega ning kaaluda erinevaid laenuvõimalusi. Krediidi kulukuse määr on oluline näitaja, mis aitab võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi. Samuti tuleb arvestada kõrvalkuludega, nagu lepingutasud ja intressid. Enne lõpliku otsuse tegemist on soovitatav konsulteerida laenunõustajaga.

Kiirlaenude võtmine nõuab ettevaatust ning tuleks teha põhjalik turu-uuring. Pikema laenuvajaduse korral võib olla soodsam kaaluda väikelaenu võimalusi, mis pakuvad tavaliselt madalamat intressimäära. Oluline on teha teadlikke otsuseid ning lugeda laenuleping põhjalikult läbi, et vältida liigseid kulusid. Kiirlaenud võivad pakkuda kiiret lahendust, kuid vajavad hoolikat kaalumist ja läbimõtlemist enne taotluse esitamist.

FAQ

Millised on kiirlaenude eelised?

Kiirlaenud võimaldavad ootamatute kulude korral kiiresti rahalist abi internetis taotledes. Laenusumma laekub pangakontole vaid mõne minutiga.

Kui suurt laenusummat on võimalik saada?

Kiirlaenud pakuvad laenusummasid alates 50 eurost kuni 10 000 euroni.

Kui pikk on tagasimakseperiood?

Tagasimakseperiood varieerub 1 kuu kuni 72 kuu jooksul.

Kas kiirlaenu saamiseks on vaja tagatist?

Kiirlaenu saamiseks ei ole vaja pakkuda tagatist või käendajat, kuna tegemist on tagatiseta laenuga.

Kuidas arvutada kiirlaenu kulusid?

Kiirlaenu kulude hulka kuuluvad intressid, lepingutasu, lepinguhaldustasu ja väljamaksetasu. Kõrvalkulude arvestamiseks soovitatakse võrrelda laenude kulusid krediidi kulukuse määra (KKM) alusel.

Mis on krediidi kulukuse määr?

Krediidi kulukuse määr (KKM) on protsentuaalne näitaja, mis mõõdab laenu hinda ühe aasta lõikes. Soovitatav on valida laenulepingu KKM, mis jääb alla 20% aastas.

Kas ka pankadest on võimalik saada kiiret tarbimislaenu?

Jah, suurtest pankadest on võimalik saada tarbimislaene kiiresti ja mugavalt. Panga krediidiotsused on automatiseeritud ning väljamaksed võivad toimuda juba samal päeval.

Mis vahe on krediidikontol ja väikelaenul?

Krediidikonto on finantsteenuseks, mis võimaldab olla valmis ootamatute kulude katmiseks. See on sarnane krediitkaardiga, kuid plastikkaarti ei ole vaja. Väikelaen on mõeldud suuremate väljaminekute finantseerimiseks ja sobib paremini traditsiooniliseks laenuvõimaluseks.

Millised on alternatiivsed finantsteenused?

Alternatiivsed finantsteenused hõlmavad järelmaksu võimalust, intressivabu makseviise ja ostude tegemist osade kaupa või hiljem.

Mida tuleks arvestada kiirlaenu võtmisel?

Kiirlaenud on ühed kallimad omataoliste seas euroala riikides. Soovitatav on võtta kiirlaenu võimalikult lühikese aja jooksul, et vältida liigseid intresse. Enne lõpliku otsuse tegemist tuleks teha põhjalik turu-uuring ning lugeda laenuleping läbi koos üldtingimustega.

Millised on tuntumad kiirlaenu pakkujad Eestis?

Mõned tuntud kiirlaenu pakkujad Eestis on Credit24, Raha24 ja Bondora. Lisainfot saab leida nende veebilehtedelt.