Laenukalkulaator – Parim viis leida sobiv laen Eestis

laenukalkulaator

Laenukalkulaator on tõhus vahend, mis aitab leida parima laenupakkumise Eestis. Selle abil saate arvutada laenusumma, tagasimakse perioodi ja intressi ning leida kõige sobivamad tingimused. Kalkulaator pakub võimalust arvutada laenumakseid annuiteetgraafiku või võrdsete põhiosade graafiku alusel. Lisaks saate arvutada ka tulumaksutagastust, mis kehtib eluaseme ostmise ja ehitamise laenudele. Laenukalkulaator võimaldab võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja leida parim lahendus vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Põhiline kokkuvõte:

 • Laenukalkulaator aitab leida parima laenupakkumise Eestis
 • Saab arvutada laenusumma, tagasimakse perioodi ja intressi
 • Pakub võimalust arvutada laenumakseid annuiteetgraafiku või võrdsete põhiosade graafiku alusel
 • Võimaldab arvutada ka tulumaksutagastust eluaseme laenude korral
 • Aitab võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi

Laenu summa ja tagasimakse periood

Laenukalkulaator võimaldab teil sisestada soovitud laenusumma ja valida tagasimakse perioodi, mille jooksul soovite laenu tagasi maksta. Maksimaalne võimalik kodulaenu periood võib olla kuni 30 aastat, kuid tähtaeg ei tohi ületada laenusaaja 65-aastaseks saamist.

Kalkulaatori arvestuslik intress võib varieeruda vastavalt teie varasemale pangasuhtele, sissetulekule ja omafinantseeringule. Kui soovite arvutusi teha muu intressiga, saate vaikimisi kuvatud intressi asendada uue numbriga.

Laenu summa ja tagasimakse periood

Laenukalkulaator võimaldab sisestada soovitud laenusumma ja valida tagasimakse perioodi. Maksimaalne kodulaenu periood on 30 aastat, kuid tähtaeg ei tohi ületada laenusaaja 65-aastaseks saamist. Arvestuslik intress võib varieeruda vastavalt pangasuhtele, sissetulekule ja omafinantseeringule.

Laenusumma ja tagasimakse perioodi sisestamine on oluline samm, et leida laenupakkumine, mis sobib teie vajadustele ja võimalustele. Kalkulaator võimaldab teil teha erinevaid arvutusi ja võrrelda erinevaid valikuid, et leida parim lahendus.

Laenusumma Tagasimakse periood
1000€ 12 kuud
5000€ 24 kuud
10000€ 36 kuud

Sisestage kalkulaatorisse soovitud laenusumma ja valige tagasimakse periood, et saada ülevaade laenukulusid ja tagasimakseid.

Maksepuhkus ja intresside tagastamine

Laenukalkulaatori abil saate valida, kui pikaks ajaks soovite võtta maksepuhkust laenu põhiosa tagasimaksmisel. Maksepuhkust on võimalik võtta kuni kaheks aastaks. Samuti saate määrata, kas soovite näha intressidelt tagastatavat tulumaksu. Tulumaksutagastus kehtib vaid eluaseme ostmise ja ehitamise laenudele ning ainult ühe laenu kohta. Laenu intressid, mis on seotud kodu sisustamisega või remondiga, ei kuulu tulumaksusoodustuse alla.

Otsustades võtta maksepuhkust, saate ajutiselt edasi lükata laenu põhiosa tagasimaksmise. See võib olla kasulik näiteks olukorras, kus tekib ootamatu rahaline kitsikus või soovite keskenduda muudele prioriteetidele. Enne maksepuhkuse võtmist peaksite siiski kaaluma, kuidas see mõjutab teie laenu kogukulu ja tagasimaksmise tähtaegu. Maksepuhkuse ajal kogunevad endiselt intressid, mis tuleb hiljem tasuda.

Laenukalkulaator võimaldab teil ka arvutada, kui palju tulumaksu saaksite intressidelt tagasi. See on oluline eelis, mis võib vähendada teie laenu kogukulu. Pidage meeles, et tulumaksutagastus kehtib ainult eluaseme ostmise ja ehitamise laenudele ning sõltub riigi kehtestatud piirangutest. Hoolikalt kaaluge, kas soovite intresside tagastamist näha oma laenukalkulaatoris ja arvutustes.

Maksepuhkuse periood Tulumaksutagastus
Maksepuhkuse pikkus 0-24 kuud
Tulumaksutagastus Jah

Laenu tagasimakse graafik

Laenu tagasimakse graafik on oluline element, mida tasub kaaluda laenukalkulaatorit kasutades. Kalkulaator võimaldab arvutada tagasimakseid annuiteetgraafiku või võrdsete põhiosade graafiku alusel.

Annuiteetgraafiku puhul on igakuised tagasimakseid ühesugused kogu laenuperioodi jooksul. See tagab stabiilsuse, kuna laenumaksed on ühtlased ja teadaolevad. Selle valiku korral on võimalik täpsemalt planeerida oma rahalisi kohustusi, kuna teate täpselt, kui palju oodatakse igakuiselt.

Võrdsete põhiosade graafiku korral kulub igal kuul intressimakseteks koguvõla jäägist väiksem summa. See tähendab, et intressimaksete suurus väheneb aja jooksul ning võimaldab kokkuvõttes säästa intressikuludelt. See võib olla kasulik, kui soovite laenu kiiremini tagasi maksta ja vähendada laenu kogukulu.

Laenuperiood Laenu tagasimakse tüüp
15 aastat Annuiteetgraafik
20 aastat Võrdsed põhiosad
25 aastat Annuiteetgraafik

Kalkulaator võimaldab teil eksperimenteerida erinevate tagasimakse graafikute ja laenuperioodidega, et leida teile sobivaim lahendus. Oluline on mõista erinevate graafikute toimimise põhimõtteid ja nende mõju laenude tagasimaksetele.

Laenu intressimäär

Laenukalkulaatoris näidatud intress on üldine näitaja, mis kehtib pikaajalistele klientidele. Lõplik laenuintress võib erineda sõltuvalt varasemast pangasuhtest, sissetulekust ja omafinantseeringust. Intress jaguneb muutuva baasintressi (euribor) ja individuaalse fikseeritud intressimarginaali vahel. Kalkulaator võimaldab läbi mängida erinevaid intressimäära muutumise stsenaariume, et hinnata laenumaksete suurust erinevate intressimäärade korral.

Intressimäär Laenumakse suurus
2% 300 EUR
3% 350 EUR
4% 400 EUR

Laenuintress võib oluliselt mõjutada laenumaksete suurust. Näiteks kui intressimäär tõuseb, suurenevad ka laenumaksed. Seetõttu on oluline hinnata erinevate intressimäärade mõju oma rahalisele olukorrale enne laenu võtmist. Laenukalkulaator võimaldab teha selliseid arvutusi ja aidata teil langetada teadlikke otsuseid.

“Laenuintress võib varieeruda vastavalt turu tingimustele ja individuaalsetele asjaoludele. Seetõttu on soovitatav pöörduda panga poole, et saada täpsemat teavet hetkeintresside kohta ja arutada oma konkreetse laenupakkumise tingimusi.”

Laenu intressimäär on üks olulisemaid tegureid, mida arvestada laenu võtmisel. Mõistlik on võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja uurida intressimäärade muutumise võimalusi. Laenukalkulaator pakub väärtuslikku tööriista, mis aitab teil teha teadlikke otsuseid ja leida parim laenupakkumine vastavalt oma individuaalsetele vajadustele.

Laenukalkulaatori kinnisvara tagatis ja nõuded

Laenukalkulaator on suurepärane abivahend, mis aitab teil arvutada ja leida sobiva laenupakkumise. Kui soovite laenu võtta, on oluline mõista laenu tagatisega seotud nõudeid ja tingimusi. Laenukalkulaatori abil saate hõlpsasti arvestada kinnisvara tagatisega ning veenduda, et kõik vajalikud dokumendid on olemas.

Kinnisvara tagatis

Laenukalkulaator võimaldab teil arvestada kinnisvara tagatisega. Kui soovite laenu võtta, peate esitama tagatisena kinnisvara, näiteks eluaseme. Tagatiskinnisvara peab vastama teatud tingimustele ning olema kindlustatud vastavalt laenulepingus esitatud nõuetele.

Tagatisvaraga seotud nõuded

Laenukalkulaatori kasutamisel peate olema teadlik tagatisvaraga seotud nõuetest. See tähendab, et tagatiskinnisvaral peab olema olemas vajalikud dokumendid, näiteks kehtiv kasutusluba. Samuti peate tagama, et tagatiskinnisvara on kindlustatud vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Kui teil on plaanis müüa, kinkida või koormata tagatiseks olevat kinnisasja, tuleb sellest teavitada laenuandjat. Lisaks, kui olete võtnud KredExi käendusega tagatud laenu, peate saama KredExi nõusoleku tagatiseobjekti võõrandamiseks või koormamiseks. Oluline on järgida kõiki tagatisvaraga seotud nõudeid ja tingimusi, et tagada laenu võtmisel sujuv protsess.

Kinnisvara tagatisega seotud nõuded: Nõude täitmise tingimused:
Kinnisvara omamine Kinnisvara tuleb omada seaduslikult
Kasutusluba Kinnisvaral peab olema kehtiv kasutusluba
Kindlustus Kinnisvara tuleb kindlustada vastavalt laenulepingus esitatud tingimustele
KredExi nõusolek Kui laen on KredExi käendusega, tuleb saada nõusolek tagatiseobjekti võõrandamiseks või koormamiseks

Laenukalkulaator aitab teil arvutada kinnisvara tagatisega seotud nõudeid ja tingimusi ning tagab sujuva laenutaotluse protsessi. Enne laenu taotlemist on soovitatav hoolikalt tutvuda laenulepingu tingimustega ja vajadusel konsulteerida laenuandjaga.

Laenu kasutamise eesmärgid

Laenukalkulaatoriga saate valida laenu kasutamiseks kindla otstarbe, näiteks eluaseme ostmise või ehitamise. On oluline järgida laenu otstarvet, kuna laenu mitteotstarbepärase kasutamise korral võib laenuandja nõuda leppetrahvi või tagastada kogu laenusumma.

“Laenu otstarve annab laenuandjale kindluse, et laenuraha kasutatakse vastavalt kokkulepitud tingimustele. See aitab tagada, et laenusumma suunatakse plaanitud investeeringule, näiteks kodu soetamisele või renoveerimisele. Samuti aitab laenu otstarve kaitsta laenuvõtjat võimalike pettuste või kuritarvituste eest,” ütleb finantsnõustaja.

Laenukalkulaatoriga saate näha erinevate otstarvete kasutamise mõju laenukalkulatsioonidele. Näiteks võite märkida, kui soovite laenu kasutada kodu ostmiseks või renoveerimiseks, ning kalkulaator arvestab vastavaid intressimäärasid ja tagatisega seotud nõudeid. See aitab teil saada parema ülevaate laenutingimustest ja valida sobiva laenupakkumise vastavalt oma vajadustele ja eesmärkidele.

Laenu kasutamise eesmärgid:

 • Kodu ostmiseks või ehitamiseks
 • Kodu renoveerimiseks või sisustamiseks
 • Autolaenuks
 • Õppelaenuks
 • Ettevõtte käivitamiseks või laiendamiseks

Oluline on mõista, et laenu otstarve võib mõjutada laenu intressimäära, tagatise nõudeid ja muid laenutingimusi. Enne laenu taotlemist on soovitatav hoolikalt läbi mõelda, milliseks otstarbeks laenu vajate, ning tutvuda laenulepingus sätestatud tingimustega. Laenukalkulaator aitab teil teha teadlikke otsuseid ja leida sobiva laenupakkumise vastavalt oma eesmärkidele.

Laenu kasutamise eesmärk Intressimäär Tagatised Muud tingimused
Kodu ostmiseks 3% – 4% Kinnisvara tagatis Maksimaalne tagasimakse periood 30 aastat
Kodu renoveerimiseks 4% – 5% Kinnisvara tagatis Lisadokumendid renoveerimisplaaniga
Autolaenuks 3% – 6% Auto tagatis Auto kindlustamine
Õppelaenuks 1% – 2% Tagatiseta Tähtajaline laen, tagasimakse alustamine peale lõpetamist
Ettevõtte käivitamiseks 6% – 10% Ärikinnisvara tagatis Äriplaan, finantsprognoosid

Laenu ennetähtaegne tagasimaksmine

Laenukalkulaatori abil saate hinnata laenu ennetähtaegset tagasimaksmist. Ennetähtaegne tagasimaksmine võimaldab teil laenust vabaneda kiiremini ja säästa pikas perspektiivis intressikulusid. Kui teil on ootamatult suurem summa raha, saate selle kasutada laenu põhiosa tagasimaksmiseks enne selle tähtaega. Ennetähtaegsel tagasimaksmisel on mõned tingimused, mida tuleb järgida.

Kui soovite laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, peate sellest teavitama laenuandjat vähemalt 10 päeva ette. See võimaldab laenuandjal teha vajalikud korraldused ja arvutada ennetähtaegse tagasimakse summa. Samuti võib laenuandja võtta ennetähtaegse tagasimaksmise eest leppetasu, mis sõltub teie laenuintressimäära tüübist. Leppetasu maksimaalne suurus on hinnanguliselt kolme kuu intress.

Ennetähtaegse tagasimaksmise võimalused võivad erineda sõltuvalt teie laenuandjast ja laenu tingimustest. Seetõttu on oluline lugeda hoolikalt läbi oma laenuleping ja konsulteerida vajadusel laenuandjaga. Ennetähtaegne tagasimaksmine võib olla atraktiivne võimalus, kuid see nõuab täpset planeerimist ja arvutamist, et teha teadlik otsus.

Ennetähtaegse tagasimaksmise eelised Ennetähtaegse tagasimaksmise kaalutlused
 • Kiirem laenust vabanemine
 • Võimalus säästa intressikulusid
 • Vabadus võtta uusi laene või tegeleda teiste finantskohustustega
 • Leppetasu võib olla kõrge ja mõjutada teie kokkuhoidu
 • Ennetähtaegne tagasimaksmine võib kaasneda teatud laenuga seotud kuludega
 • Võib olla vajalik põhjalikum planeerimine ja ressursside hindamine

Laenukalkulaatori täpsus ja tingimused

Laenukalkulaator on ligikaudne arvutusvahend, mis aitab klientidel saada ülevaadet erinevate laenupakkumiste tingimustest. Kuid on oluline mõista, et kalkulaatori näidatud tingimused on ligikaudsed ning tegelikud tingimused võivad erineda sõltuvalt mitmetest teguritest. Laenutingimuste täpsuse tagamiseks on oluline pöörata tähelepanu järgmistele aspektidele.

Andmete täpsus

Laenukalkulaator eeldab, et sellele sisestatud andmed on tõesed ja piisavad. Väikseimgi valeandmete sisestamine võib mõjutada kalkulaatori tulemusi ning seetõttu on oluline tagada, et kõik andmed on õiged ja täpsed. Enne laenukalkulaatori kasutamist kontrollige, kas teave sissetuleku, olemasolevate kohustuste ja muude vajalike detailide kohta on täpne ja ajakohane.

Lõplikud tingimused

Laenukalkulaator pakub ainult ülevaadet võimalikest tingimustest. Lõplikud laenutingimused lepitakse kokku laenulepingus, mis tuleb hoolikalt läbi lugeda ja mõista. Laenulepingus kirjeldatud tingimused on siduvad ja neid tuleb täita. Soovitame enne laenu võtmist pöörduda laenuandja poole, et täpselt mõista laenu tingimusi ning vajadusel küsida täiendavat selgitust.

Konsulteerimine laenuandjaga

Laenukalkulaator on hea tööriist, kuid kui teil on kahtlusi või küsimusi laenutingimuste kohta, on soovitatav konsulteerida laenuandjaga. Laenuandja saab anda teile täpsemat teavet ja selgitusi seoses laenutingimustega ning aidata teil teha teadlikke finantsotsuseid.

Tingimus Täpsus
Andmete täpsus Kasutaja vastutus
Lõplikud tingimused Laenulepingus määratud
Konsulteerimine laenuandjaga Täpsema info saamiseks

Laenukalkulaator on suurepärane abivahend, mis aitab teil saada ülevaadet erinevate laenupakkumiste tingimustest. Kuid pidage meeles, et kalkulaatori tulemused on ligikaudsed ning tegelikud tingimused lepitakse kokku laenulepingus. Seetõttu on oluline tutvuda hoolikalt laenudokumentidega ning vajadusel konsulteerida laenuandjaga, et tagada täpsed ja usaldusväärsed laenutingimused.

Järeldus

Laenukalkulaator on oluline vahend, mis aitab leida parima laenupakkumise Eestis. Selle abil saate arvutada laenusumma, tagasimakse perioodi ja intressi ning võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi. Laenukalkulaator võimaldab teil leida kõige sobivamad laeningutingimused vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Te saate kasutada laenukalkulaatorit ka eluaseme ostmise ja ehitamise laenude tulumaksutagastuse arvutamiseks ning võrrelda erinevaid tagasimakse graafikuid. Kalkulaatori abil saate hinnata laenu intressimäära erinevate stsenaariumide korral ja mängida läbi erinevaid võimalusi, et teha teadlikke otsuseid laenude osas.

On oluline mõista, et laenukalkulaator pakub ligikaudseid arvutusi ning tegelikud tingimused võivad erineda pakutavatest. Enne laenulepingu sõlmimist peate hoolikalt tutvuma laenudokumentidega ja vajadusel konsulteerima laenuandjaga.

Laenukalkulaator on tõhus ja kasulik tööriist, mis aitab teil leida sobiva laenupakkumise ning teha teadlikke otsuseid oma rahaliste vajaduste osas.

FAQ

Mis on laenukalkulaator?

Laenukalkulaator on veebipõhine tööriist, mis aitab leida parima laenupakkumise Eestis. Selle abil saate arvutada laenusumma, tagasimakse perioodi ja intressi ning leida kõige sobivamad tingimused.

Milliseid arvutusi saab laenukalkulaator teha?

Laenukalkulaator pakub võimalust arvutada laenumakseid annuiteetgraafiku või võrdsete põhiosade graafiku alusel. Lisaks saate arvutada ka tulumaksutagastust, mis kehtib eluaseme ostmise ja ehitamise laenudele. Kalkulaator võimaldab võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja leida parim lahendus vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Kui pikaks ajaks saab laenu perioodi valida?

Maksimaalne võimalik kodulaenu periood võib olla kuni 30 aastat, kuid tähtaeg ei tohi ületada laenusaaja 65-aastaseks saamist.

Kuidas arvutatakse laenu intressimäär?

Laenukalkulaatori arvestuslik intress võib varieeruda vastavalt klientide varasemale pangasuhtele, sissetulekule ja omafinantseeringule. Kui soovite arvutusi teha muu intressiga, saate vaikimisi kuvatud intressi asendada uue numbriga.

Mis on kinnisvara tagatis ja millised on sellega seotud nõuded?

Kinnisvara tagatis on vara, mida laenuandja saab kasutada tagatiseks juhul, kui laenusaaja ei täida lepingulist kohustust. Tagatiskinnisvara peab olema kindlustatud vastavalt laenulepingus esitatud tingimustele. Samuti peab laenuandjale teatama, kui soovite müüa, kinkida või koormata tagatiseks olevat kinnisasja.

Millistel eesmärkidel saab laenu kasutada?

Laenukalkulaatori abil saate valida laenu kasutamiseks kindla otstarbe, näiteks eluaseme ostmise või ehitamise.

Mis on ennetähtaegne tagasimaksmine?

Ennetähtaegne tagasimaksmine tähendab laenu tagasimaksmist enne lepingu sõlmitud tähtaega. Selleks tuleb teatada laenuandjale oma soovist ette ning võib olla määratud leppetasu, mis sõltub intressimäära tüübist.

Kui täpsed on laenukalkulaatori arvutused?

Laenukalkulaator on ligikaudne arvutusvahend ning tegelikud tingimused võivad erineda pakutavatest. Lõplikud tingimused lepitakse kokku laenulepingus. Kalkulaatori täpsuse tagamiseks tuleb hoolikalt tutvuda laenudokumentidega ja vajadusel konsulteerida laenuandjaga.